Slow Move® Pilates Med

Agata K.

Slow Move®  Pilates Med

Autorskie zajęcia, których bazą jest Pilates, różne formy stretchingu i automasażu, praca z powięzią oraz wiedza i doświadczenie fizjoterapeutyczne.

Jeśli dokuczają Ci bóle głowy, karku, pleców, jeśli żyjesz w dużym stresie, spędzasz długie godziny za biurkiem, czujesz, że Twoje ciało jest nadmiernie spięte i potrzebuje rozluźnienia, to zajęcia dla Ciebie. Migreny, dolegliwości kręgosłupa, problemy gastryczne, nietrzymanie moczu, bardzo często są następstwem nagromadzonego napięcia, z którego zaczynamy zdawać sobie sprawę dopiero kiedy pojawiają się w/w problemy. Na Fizjo Treningu mamy na to sposoby.
Zajęcia te pomogą również wrócić do sprawności osobom po przebytych kontuzjach, operacjach lub z dysfunkcjami aparatu ruchu, jako kontynuacja/uzupełnienie fizjoterapii.

Zgodnie z najnowszą wiedzą fizjoterapeutyczną dotycząca między innymi funkcji i znaczenia powięzi w ciele, pracujemy nad aspektami istotnymi dla utrzymania zdrowego kręgosłupa i funkcjonalnego ciała – jedno bez drugiego jest raczej niemożliwe.
Uczymy się oddychać, nabierać świadomości ciała (również dna miednicy), czuć je w ćwiczeniach – to wszystko pięknie się przenosi „na życie”.
Nie siłujemy się i nie wyciskamy siódmych potów – choć czasami dostajemy lekko w kość. Ćwiczenia kończymy relaksem.
Nasze ciała, częściej niż myślicie potrzebują rozluźnienia i oddechu, po to, żeby mięśnie pracowały efektywniej, a ciało nie bolało.
Jeśli w toku Fizjo Treningu, obserwujemy rejony ciała, które nie chcą się odblokować, rozluźnić proponujemy terapię manualną.
Zapraszamy na Fizjo Trening Panie, które lubią ćwiczyć uważnie, w skupieniu i nie przeszkadzają im częste korekty instruktorki 😉

W treningu korzystamy z szerokiej gamy przyborów (piłki Body Ball, Togu, Ovo Ball, taśmy Thera – Band, poduszki sensoryczne  itp.).

Zobacz Rekomendacje

Zobacz też tutaj

Czas zajęć: 55 minut