Bartek Mitka

Psycholog oraz psychoterapeuta.

Absolwent warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego (kierunek Turystyka i Rekreacja) oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie (kierunek – Psychologia Społeczna, specjalizacja – Psychologia Sportu oraz Psychologia Kryzysu). W czasie studiów psychologicznych związał się z Instytutem Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, gdzie przez ponad dwa lata był konsultantem telefonicznym w Poradni Telefonicznej dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym. Absolwent Profesjonalnej Szkoły Psychoterapii Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego – pracuje w nurcie integracyjnym. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integracyjnej, Zespołu ds. Psychologii Komisji Medycznej przy Polskim Komitecie Olimpijskim oraz Sekcji Psychologii Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (jest Certyfikowanym Psychologiem Sportu II Klasy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego) W roku 2015 uzyskał nominację na psychologa Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Zarówno jako psycholog sportu oraz jako psychoterapeuta Bartek pracuje pod stałą superwizją. Superwizuje również regularnie swoją prace w TRE®  W Slow Move pracuje jako TRE® Provider.

Filozofia pracy Bartka
Człowiek jest dla mnie całością. Rozumiem przez to, że jego aspekt psychiczny, jak również fizyczny (cielesny) nieustannie wpływają nawzajem na siebie. Z wielkim zainteresowaniem odkrywam połączenia między naszymi stawami, mięśniami a naszą psychiką. Często dolegliwości tych pierwszych mają swoje źródła w ludzkiej psychice. Podobnie, jeśli chodzi o choroby psychosomatyczne. Pracuję w nurcie integracyjnym, łączącym różne podejścia psychoterapeutyczne, w tym również pracę z ciałem. W 2015 roku ukończyłem szkolenie certyfikacyjne metody TRE® (Trauma Release Exercises), metody dzięki której mamy szanse uwolnić się od stresu i traum. Metoda ta jest również doskonałym uzupełnieniem klasycznej psychoterapii. Posiadam tytuł TRE® Provider’a, uprawniający mnie do pracy indywidualnej, jak i pracy grupowej.